3-Dagers Tur til Edinburgh, Loch Ness og Det Skotske Høylandet fra London med Tog
Om denne aktiviteten
Guide: Engelsk
Audioguide: Spansk, Tysk, Fransk, Italiensk, Portugisisk
- Bestillingen din blir bekreftet øyeblikkelig
- Dette alternativet har GRATIS avbestilling – bestill risikofritt nå!
Oversikt
Reis fra London til Skottland med denne 3-dagers turen til Edinburgh og innspillingsstedene til Outlander. Opplevelsen kombinerer fritid til å utforske den skotske hovedstaden, inngangsbilletter til noen av byens viktigste severdigheter og en guidet dagstur til stedene som ga liv til historien om Jamie og Claire.
Den første dagen kan du utforske Edinburgh i ditt eget tempo, besøke Edinburgh Castle og benytte deg av en hop-on-hop-off-bussbillett som er gyldig hele dagen. Den andre dagen inkluderer en guidet heldagstur til steder som Midhope Castle, Doune Castle, Culross, Falkland og Blackness Castle.
Turen varer i 3 dager og 2 netter og inkluderer tur-retur-togbilletter fra London King’s Cross, overnatting på et sentralt beliggende 3-stjerners hotell med frokost og muligheten til å velge mellom standardklasse eller førsteklasse på toget.
- Reis med tog fra London og nyt 3 dager i Skottland
- Besøk Edinburgh og noen av de mest berømte kulissene fra Outlander
- Inkluderer 2 netter på hotell, frokost og inngangsbilletter
Dette er inkludert
- 3-dagers utflukt med tog i standardklasse
- 2 netter på et sentralt beliggende 3-stjerners hotell
- Frokost under oppholdet
- Inngang til Edinburgh Castle
Velg dato
Hva du kan forvente
Eventyret starter på London King’s Cross, hvorfra du reiser med tog til Edinburgh. Turen tar litt over fire timer og gir deg mulighet til å nyte det britiske landskapet og ulike kyststrekninger før du ankommer den skotske hovedstaden.
Den første dagen har du tid til å utforske Edinburgh på egen hånd. Opplevelsen inkluderer inngang til Edinburgh Castle, en festning med over 1 000 års historie som ligger på en gammel vulkansk klippe. Du får også en billett til hop-on-hop-off-bussen, som du kan bruke til å stige av og på fritt ved de ulike holdeplassene.
Den andre dagen er viet til innspillingsstedene for Outlander. I selskap med en lokal guide reiser du til Midhope Castle, som ble brukt som Lallybroch, og Doune Castle, kjent i serien som Castle Leoch. Turen fortsetter til Culross, som representerte den fiktive landsbyen Cranesmuir, og Falkland, som ble til 1940-tallets Inverness.
Dagens siste besøk er Blackness Castle, som fungerte som Fort William og er et ypperlig sted for å nyte utsikten over elvemunningen og Forth-broen. Returen til Edinburgh er planlagt til ca. kl. 17.30.
Den tredje dagen har du igjen fritid frem til avgangstidspunktet for returtoget. Du kan spasere gjennom Old Town, oppleve den georgianske arkitekturen i New Town, ta turen opp til Calton Hill eller fullføre de besøkene du ikke har rukket før du reiser tilbake til London.
Anmeldelser
- EE.Det var litt slitsomt, men absolutt verdt det.
- LL.En veldig god kombinasjon av besøk, jeg vil definitivt gjenta.
- BB.Jeg ble overrasket over hvor godt organisert alt var.
- SS.Kanskje litt begrenset fritid, men alt i alt veldig bra.
Møtested
- King’s Cross Station, Euston Road, LondonOpen in Google Maps
Ytterligere informasjon
- Prisene som er oppgitt for overnatting er per person, basert på to personer som deler et dobbeltrom (enkeltreisende betaler pris for enkeltrom). Barn deler tremannsrom med foreldrene. Hvis det er behov for et familierom for mer enn 3 personer, må dette oppgis ved bestillingen, og overnattingen vil bli organisert deretter.
- Togreisen, med billetter inkludert, betales av deg selv
- Toget dit går kl. 07:00, med ankomst til Edinburgh Waverley kl. 11:20
- Returtoget er planlagt til kl. 17.30, med ankomst til London King’s Cross kl. 22.09
- Togtidene kan endres av driftsmessige årsaker
- Togreisene gjennomføres med LNER
- Dag 1 og 3 gjennomføres på egen hånd, uten guide
- Outlander-ekskursjonen på dag 2 er fullstendig guidet
- Reservasjonsbekreftelsen er ikke togbilletten
- Elektroniske togbilletter og detaljert informasjon vil bli sendt via e-post omtrent en uke før avreise, eller innen 24 timer dersom bestillingen gjøres mindre enn en uke i forveien
- Midhope Castle og Doune Castle kan av og til være stengt på grunn av filmopptak; i så fall vil reiseruten bli justert
- Billetten til turistbussen kan brukes på dag 1 eller dag 3
- Det anbefales å sjekke kupongen og dokumentasjonen du har mottatt før reisen for å bekrefte tidspunkter og avreisetips
- Utflukten er ikke egnet for barn under 5 år
- Ikke tilgjengelig for rullestolbrukere
Tilbys av: Evan Evans (Evan Evans Tours Limited)
Avbestillingsregler
Dersom du ikke kansellerer innen 7 dager før avgangsdatoen vil du ikke få noen tilbakebetaling.













