Dagstur til Covadonga-sjøene og Cangas de Onís fra Oviedo

4.7
(1.182 Anmeldelser)

Om denne aktiviteten

Varighet: 11 h
Denne aktiviteten har EKSEPSJONELLE anmeldelser
GRATIS avbestilling

Guide: Engelsk, Spansk

Fra
308 kr
GRATIS avbestilling
Ingen skjulte avgifter
  • Bestillingen din blir bekreftet øyeblikkelig
  • Dette alternativet har GRATIS avbestilling – bestill risikofritt nå!

Oversikt

Opplev landskapet rundt Covadonga-sjøene og den lille byen Cangas de Onís på denne dagsturen. Under hele opplevelsen, som varer i omtrent 11 timer, vil du bli ledsaget av en reiseleder. Slik får du informasjon om alt du ser.

Alle transportetapper på utfluktener inkludert , og disse foregår i et kjøretøy med klimaanlegg. Du vil få se imponerende landskap, siden du stopper ved utsiktspunktet Mirador de Entrelagos og besøker La Cuevona, hvor statuen av La Santina står.

  • Dra fra Oviedo og opplev de vakre landskapene ved innsjøene i Covadonga og Cangas de Onís med denne dagsturen
  • Du vil lære om alt du ser takket være reiselederen som vil være med deg hele tiden
  • Alle nødvendige transportetapper under utflukten er inkludert i et klimatisert kjøretøy

Dette er inkludert

  • Utflukt til innsjøene i Covadonga og Cangas de Onís fra Oviedo
  • Reiseleder
  • Alle reiser i kjøretøy med klimaanlegg
  • Mat og drikke

Velg dato

Hva du kan forvente

Besøk og lær om landskapet og monumentene ved Covadonga-sjøene takket være denne guidede utflukten. Du vil også besøke den lille byen Cangas de Onís under opplevelsen. Alle transportetapper er inkludert i utflukten i et kjøretøy med klimaanlegg, så det vil ikke være noe problem å komme seg fra sted til sted.

Under hele turen, som vanligvis varer rundt 11 timer, vil du bli ledsaget av en reiseleder som du kan stille alle dine spørsmål til. Han eller hun vil fortelle deg om historien til stedene du besøker, hvordan de ble dannet og hvilken betydning disse landskapene har hatt gjennom årene.

Et av de absolutt viktigste stoppestedene er utsiktspunktet Mirador de Entrelagos. Herfra har du full utsikt over innsjøene Ercina og Enol, som til sammen utgjør Lagos de Covadonga. Deretter fortsetter turen til basilikaen i Covadonga, som ble bygget med stein hentet fra fjellet den ligger på.

For å se Jomfruen av Covadonga, eller «La Santina», blir det et besøk til La Cuevona, en hule i fjellet. Det var her Jomfruen fra basilikaen ble funnet (og fremdeles befinner seg).

Denne utflukten gir deg også muligheten til å bli kjent med den lille byen Cangas de Onís, hvor du finner typiske asturiske retter som fabada, chorizo a la sidra eller cachopo. Besøket finner sted rundt lunsjtid, slik at du kan gå på egen hånd til den restauranten som frister deg mest.

Anmeldelser

4.7
· 1.182 Anmeldelser
  • K
    K.
    5
    God pris og service: punktlighet, utmerket guide, komfortabel buss og ideell informasjon til enhver tid
  • D
    D.
    5
    Rimelig, profesjonell og personlig. Jeg kan ikke be om noe mer, en aktivitet å gjenta!
  • B
    B.
    4
    Det er flott og en veldig god måte å bli kjent med dette utrolige stedet på
  • C
    C.
    5
    Utflukt anbefales på det sterkeste. Et vakkert sted å tilbringe dagen med familien uten å bekymre seg for noe annet enn å nyte

Møtested

Ytterligere informasjon

  • Barnevogner er tillatt
  • Ikke tilgjengelig for rullestolbrukere
  • Ved ekstremt dårlig vær kan utflukten endres eller avlyses av sikkerhetshensyn. Dette vil bli varslet på forhånd.
  • Du kan ta med en sammenleggbar barnevogn, men den kan ikke brukes ved Covadonga-sjøene; der kan du ta med en bæresele. Du kan også ta med en liten ryggsekk eller mat.

Avbestillingsregler

Du kan avbestille når som helst før tidspunktet for besøket ditt.

Andre aktiviteter i Oviedo