Elvecruise i Melaka

4.7
(25 Anmeldelser)

Om denne aktiviteten

Mobilbilletter godtas
Varighet: 45 min
Denne aktiviteten har EKSEPSJONELLE anmeldelser
Umiddelbar bekreftelse
Fra
93 kr 85 kr
Ingen skjulte avgifter
  • Bestillingen din blir bekreftet øyeblikkelig

Oversikt

Opplev Malakka fra et annet perspektiv med denne 45 minutters båtturen på Melaka-elven, en behagelig og avslappende måte å oppleve noen av byens mest karakteristiske steder på. Underveis passerer du historiske bygninger, broer, fargerike veggmalerier og tradisjonelle bydeler som gjenspeiler århundrer med historie.

Turen følger elveløpet som har vært en del av Malakkas historie helt fra sultanatets tid og gjennom de portugisiske, nederlandske og britiske periodene. En ideell tur for å orientere deg i byen og nyte de viktigste severdighetene fra vannet.

  • Seil i 45 minutter langs Melaka-elven.
  • Beundre historiske bygninger, veggmalerier og tradisjonelle bydeler.
  • Nyt en avslappende måte å oppdage det historiske sentrum av Malakka på .

Dette er inkludert

  • 45 minutters båttur på Malakkastredet

Velg dato

Hva du kan forvente

Elvecruiset på Melaka-elven inviterer deg til å oppdage en av Malaysias mest historiske byer fra vannet. I løpet av omtrent 45 minutter vil du seile langs elven som i århundrer spilte en avgjørende rolle i Malakkas kommersielle og kulturelle utvikling.

Underveis på turen kan du beundre steder knyttet til ulike epoker i byens historie, som Stadthuys, de karakteristiske røde bygningene, Middleburg-bastionen, San Francisco Javier-kirken og bygninger fra før andre verdenskrig.

Turen viser også en mer moderne side av Malakka, og går forbi fargerike veggmalerier, Jonker Street-området, Kampung Morten, Kampung Hulu-moskeen og andre kjente steder i byen. Hvis du tar båtturen om kvelden, kan du i tillegg nyte belysningen langs elvebredden og den rytmiske fontenen, når den er i drift.

Med hyppige avganger gjennom dagen er denne båtturen et enkelt valg å inkludere i enhver reiserute i Malakka. Du trenger bare å gå om bord, sette deg til rette og nyte utsikten mens du seiler gjennom hjertet av byen fra et annet perspektiv.

Anmeldelser

4.7
· 25 Anmeldelser
  • E
    E.
    5
    Stabil navigasjon; ristefrie bilder. Pakk med batteri: du vil filme alt.
  • C
    C.
    5
    Barn under 2 år er gratis. Babyen min sov hele turen. Veldig komfortabelt.
  • J
    J.
    5
    Vi passerte under det opplyste Stadthuys, et flott øyeblikk. God lyd med en enkel historie.
  • P
    P.
    5
    Båten er delvis overbygd, så lett regn ødelegger ingenting.

Møtested

  • Avgangene kan skje fra Taman Rempah Jetty – den anbefalte bryggen – eller fra Muara Sungai Jetty, ved siden av Quayside Hotel.

    Open in Google Maps

Ytterligere informasjon

  • Båtene går omtrent hvert 30. minutt
  • Du må vise frem din digitale billett i skranken ved attraksjonen før du går om bord
  • For priser rettet mot malaysiske innbyggere må du fremvise MyKad eller MyKid, avhengig av hva som er aktuelt.
  • Noen elementer av omvisningen, som den rytmiske fontenen, kan kun ses om natten og er avhengig av drift

Avbestillingsregler

Denne aktiviteten kan ikke kanselleres og blir ikke refundert.

Andre aktiviteter i Melaka