Kajakktur til øyene ved Rovinj
Om denne aktiviteten
Oversikt
Oppdag Adriaterhavet ved å padle blant de vakreste øyene utenfor Rovinj på en 4-timers kajakkpadling. Møtestedet er den lille bryggen ved Villas Rubin Resort (gratis parkering), og ruten er egnet for barn fra 8 år og oppover som kan svømme.
Guidet av en lokal guide seiler du til Red Island , hvor du kan svømme og snorkle i krystallklart vann før en velfortjent piknik under furutrærne.
- Reserver kajakken din og sikre deg en plass på morgen- eller ettermiddagsturer.
- Svøm og snorkle med inkludert utstyr og suvenirbilder
- Utforsk Red Island til fots eller slapp av på rullesteinstranden
Dette er inkludert
- Dobbel kajakk eller individuelt og padle
- Oppblåsbar vest, tørrpose og snorkelutstyr
- Kvalifisert guide
- Flaskevann, juice og frukt
Hva du kan forvente
Eventyret begynner med levering av kajakk, padleåre, oppblåsbar redningsvest og tørrpose ved Villas Rubin Resort-bryggen, fem minutters gange fra resepsjonen. Etter en kort teknikk- og sikkerhetsgjennomgang begynner du å padle sørover blant små øyer dekket av steineik og furu.
Etter 40 minutter kommer du til Cala Biondi , hvor guiden deler ut masker og snorkler til din første snorkleøkt: stimer av havbrasme og sjøstjerner beveger seg blant de algedekte steinene. Tilbake i kajakkene fortsetter reisen til den berømte røde øya (Crveni Otok) , dominert av et gammelt fransiskanerkloster og vann i et nesten uvirkelig turkis.
Guiden vil fortøye båtene og gi deg en time til å utforske de skyggefulle stiene, nyte en iskrem på hotellterrassen eller bare slappe av på stranden. Før seilasen settes det opp en liten pikniklunsj: kaldt vann, eplejuice og sesongens frukt for å lade opp batteriene.
Den siste strekningen dekker en annen vinkel av øygruppen; med litt flaks kan du få øye på skarver som tørker vingene sine på steintrappene på San Giovanni-øya. Tilbake ved kaia samler teamet undervannsbildene som er tatt i løpet av dagen og sender dem til deg uten ekstra kostnad.
Ruten slutter der den startet, med en utendørs dusj og muligheten til å bli på feriestedets strand for å forlenge dagen under den istriske solen.