Dagstur til slottene i Loiredalen fra Paris
Om denne aktiviteten
- Bestillingen din blir bekreftet øyeblikkelig
Oversikt
Bli overrasket av de vakre fasadene og det luksuriøse interiøret til renessanseslottene ved bredden av Loire-elven. Denne omtrent 13 timer lange turen vil la deg lære alt du trenger for å sette pris på landets fineste slott, takket være en ekspertguide (på engelsk eller spansk). Du vil besøke tre av dem: Chenonceau, Chambord og Cheverny, med en flerspråklig audioguide som vil avsløre alle hemmelighetene deres.
Loire ligger noe langt fra Paris, omtrent 3 timer med bil, så denne utflukten inkluderer all reise i et kjøretøy med klimaanlegg.
- Besøk tre av de mest berømte renessanseslottene ved bredden av Loire-elven: Chenonceau, Chambord og Cheverny.
- Nyt en audioguidet omvisning av slottets interiør for å fullføre besøket.
- Alle reiser i kjøretøy med klimaanlegg er inkludert.
Dette er inkludert
- Guide/konduktør (engelsk/spansk)
- Inngang med audioguide til Chambord slott
- Audioguidet inngang til Chenonceau slott
- Audioguidet inngang til Cheverny slott
Velg deltakere og dato
Hva du kan forvente
Frankrike er hjemsted for noen av de mest imponerende renessanseslottene, som du kan besøke på denne dagsturen fra Paris. Gjennom hele turen vil du bli ledsaget av en guide som vil forklare alt du trenger å vite om de tre slottene du besøker: Chenonceau, Chambord og Cheverny.
Hvert av disse slottene har noe spesielt å tilby. Det starter med Château de Chambord , det største slottet i Loire-dalen, og det ytre designet gjør alle besøkende målløse på grunn av sin enorme størrelse. Du vil også ha fritid til å utforske dette slottet på egenhånd når guiden er ferdig. I mellomtiden er Château de Chenonceau kjent som «Damenes slott», som betyr «kvinneslott». Dette kallenavnet skyldes det faktum at det var mektige kvinner som bygde det, og deres bidrag kan derfor sees i interiørdekorasjonene. Til slutt har vi Château de Cheverny , et av de eldste slottene i Frankrike, som har vært det herskapelige hjemmet til familien med samme navn i over 600 år. Utenfor er det parken og dens seks temahager, inkludert frukthagen «Jardin Sucré». Også kjent for jakt med hunder, kan du se den omfattende kennelen, som huser rundt 100 hunder.
Bussen vil avgå rundt klokken 17.00 med forventet ankomst i Paris rundt klokken 20.00.