4x4-safari i Chobe nasjonalpark fra Kasane
Om denne aktiviteten
Guide: Engelsk
- Bestillingen din blir bekreftet øyeblikkelig
- Dette alternativet har GRATIS avbestilling – bestill risikofritt nå!
Oversikt
Opplev selv det rike dyrelivet i Chobe nasjonalpark ombord i en åpen 4×4 som kjører hver dag fra Kasane. I løpet av 3 timer vil du kjøre gjennom Chobe-elvekorridoren, kjent for å ha Afrikas største konsentrasjon av elefanter, i tillegg til flodhester, bøfler, sjiraffer og løver.
Eventyret starter foran kjøpesenteret Sefalana (President Rd.) eller med gratis henting på overnattingsstedet ditt i Kasane. Turen gjennomføres på engelsk med en guide og sporfører på stedet, inkluderer parkpass og gir deg muligheten til å fylle på med energi med kaldt vann og lette snacks halvveis i turen. Barn fra 6 år er velkomne i følge med en voksen.
- Bestill uten kø og sikre deg plass i safarikjøretøyet
- Fotografer ikoniske dyr på få meters avstand, uten vinduer
- Nyt turen i full komfort: transport tur-retur og snacks inkludert
Dette er inkludert
- Henting og levering på overnattingssteder i Kasane
- Garantert plass i et åpent firehjulstrekk med biminitak
- Profesjonell engelsktalende sporingsguide
- Inngangsbilletter og avgifter til Chobe nasjonalpark
Velg deltakere og dato
Hva du kan forvente
Så snart guiden har justert setet ditt i den åpne 4×4-bilen, kjører motoren inn på sandete stier som går langs Chobe-elven, en ekte livsnerve for mer enn 50 000 elefanter. Det første inntrykket kommer når man ser hele flokker krysse elveleiet og løfte opp vannsøyler i solnedgangen.
For hver sving blir opplevelsen sterkere: bøfler drøvtygger på flomslettene, grupper av flodhester dukker opp mellom liljer, og flekkete sjiraffer gnager på akasietrær i motlys. Med kikkert og guidens kyndige blikk kan du kanskje få øye på løver som ligger ved siden av mopane-trær eller en sky leopard som hviler på grenen til et sausage-tree.
Halvveis i turen velger sjåføren en trygg lysning for å servere deg kaldt flaskevann og en liten snack – et ideelt øyeblikk for å snakke om det rike økosystemet som gjør Chobe så unikt: den tette elvebredden, Serondela-slettene og de tørre skogene i innlandet. Hvert miljø er hjem for spektakulære fugler – isfugler, goliathhegre eller afrikanske fiskeørner – som guiden din kan peke ut med laser hvis du ønsker det.
Hjemturen til Kasane sammenfaller ofte med det gyldne lyset som rammer inn silhuetter mot elven; et perfekt postkort for å avslutte dagen. Tilbake på overnattingsstedet eller ved utgangspunktet vil du ta med deg minner fulle av bilder og vissheten om å ha opplevd en klassisk afrikansk safari i en av kontinentets mest berømte parker.
Anmeldelser
- AA.En av livets største opplevelser: tre timer var ikke nok til å absorbere så mye natur.
- PP.Det var spektakulært å se løver hvile under mopanetrær og bøfler krysse elven. Anbefales på det sterkeste.
- SS.Mye dyreliv, veldig god guide, men varmen er sterk: bruk solkrem (og hatt).
- LL.Anbefales hvis du liker fotografering: dyrene kommer veldig bra ut, så lenge du drar på safari tidlig på morgenen eller i skumringen.
Møtested
Ytterligere informasjon
- Maksimalt antall: 10 passasjerer per kjøretøy for å sikre god sikt
- Anbefalt å ta med: bredbremmet hatt, insektmiddel, solkrem og kamera med zoom på 200 mm eller mer
- Tilgjengelighet: ikke tilrettelagt for rullestolbrukere; tilgangen skjer via et høyt trappetrinn til 4×4
- Turen arrangeres hele året; reiseruten kan variere avhengig av elvens vannstand og forholdene i dyrelivet






