Athens-tilbud: Hop-on Hop-off-buss og Cape Sounion solnedgangstur

4.7
(1.269 Anmeldelser)

Om denne aktiviteten

Mobilbilletter godtas
Varighet: 6 timer
Denne aktiviteten har EKSEPSJONELLE anmeldelser
Umiddelbar bekreftelse
GRATIS avbestilling

Guide: Engelsk

Audioguide: Fransk, Tysk, Italiensk, Spansk

Fra
311 kr 283 kr
GRATIS avbestilling
Ingen skjulte avgifter
  • Bestillingen din blir bekreftet øyeblikkelig
  • Dette alternativet har GRATIS avbestilling – bestill risikofritt nå!

Oversikt

Nyt en to-dagers tur med turistbuss i Athen og besøk Sounion-odden ved solnedgang. Oppdag byens viktigste severdigheter i løpet av to dager med turistbuss. Beundre den spektakulære utsikten over Egeerhavet fra det gamle Poseidon-tempelet ved solnedgang på en utflukt fra Athen til Sounion-odden.

  • Utforsk Athen i ditt eget tempo med turistbuss.
  • Nyt solnedgangen fra Poseidons tempel.
  • Dra nytte av denne to-dagers pakken med turistbuss i Athen og en utflukt til Sounion-odden.

Dette er inkludert

  • To-dagersbillett for 4 turistbusslinjer i Athen.
  • Tur til Sounion med solnedgang ved Poseidons tempel.
  • Audioguide på bussen fra Athen til Kap Sounion.
  • Gratis Wi-Fi på turistbussene.

Velg dato og tid

Hva du kan forvente

Oppdag Athen med turistbuss og ta en utflukt til Sounion-halvøya. Turistbussbilletten gjelder i to dager og lar deg stige av og på ved alle holdeplassene langs de fire rutene. Du kan utforske Akropolis, bydelene Plaka og Monastiraki og det som interesserer deg mest, i ditt eget tempo. Utflukten til Sounion-halvøya, som varer omtrent 4 timer, tar deg med en buss med audioguide til Poseidon-tempelet, hvor du kan beundre solnedgangen 70 meter over Egeerhavet.

Datoen du velger når du bestiller, gjelder for utflukten til Sounion. En buss med audioguide som kjører fra Athen, tar deg til det historiske området. Der får du tilgang til Poseidon-tempelet i god tid til å se solnedgangen. To-dagersbilletten til turistbussen inkluderer for øvrig 4 busslinjer. Dette gir deg muligheten til å se alt du ønsker i god tid, siden billetten ikke har noen utløpsdato.

Kapp Sounion, som ligger omtrent 70 kilometer fra Athen, er kjent for å huse det gamle Poseidon-tempelet, viet til havguden. Du vil nyte en avslappende busstur mens du beundrer kystlandskapet langs den athenske rivieraen. Når du ankommer Sounion-halvøya, får du tid til å utforske tempelet og la deg forbløffe av utsikten over Det egeiske hav. Med solen som går ned i horisonten, forvandles dette stedet til et vakkert skue du ikke vil gå glipp av.

Anmeldelser

4.7
· 1.269 Anmeldelser
  • M
    M.
    5
    Flott tur, veldig komplett. Jeg elsket solnedgangen ved Cape Sounion, spektakulært!
  • M
    M.
    5
    Flott kombinasjon av busstur og solnedgangsutflukt. Du kan utforske byen i ditt eget tempo og nyte fantastisk utsikt.
  • R
    R.
    5
    Flott opplevelse! Bussen var behagelig og utsikten ved solnedgang var imponerende. Jeg gir den en 9.
  • O
    O.
    5
    Jeg elsket absolutt det enkle å utforske Athen med bussen og den vakre solnedgangsturen! Timeplanen kan imidlertid være litt stram hvis du vil se alt på en dag.

Adresse

Ytterligere informasjon

  • Turistbussene i Athen kjører hver dag fra morgen til ettermiddag og går ofte.
  • Du kan stige på bussen ved hvilken som helst av holdeplassene på ruten.
  • Turen til Kapp Sounion varer omtrent 4 timer.
  • Det anbefales å ha på seg komfortable sko, solkrem og ta med vann.
  • Datoen du velger ved bestillingen gjelder for utflukten til Kapp Sounion.
  • Turen kan bli avlyst eller endret ved ugunstige værforhold.

Avbestillingsregler

Dersom du kansellerer minst 24 timer før det planlagte avgangstidspunktet vil du få full tilbakebetaling

Andre aktiviteter i Aten